T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ankara Fen Lisesi

Haberler

Kas

Sayın Velilerimiz,

2014–2015 Eğitim öğretim yılı I. Dönem veli toplantısı 29.11.2014 Cumartesi günü yapılacaktır. 

Kas

17 Mayıs 2014 tarihinde 28 il merkezinde ve K.K.T.C’de yapılan 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları birinci aşama sınavına 6865 öğrenci katılmıştır. Bu sınav sonucunda 275 öğrenci yaz hazırlık okuluna davet edilmiş ve ikinci aşama sınavlarına katılmaya hak kazanmışlardır.

Kas

ODTÜ Toplum ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (TBM) tarafından 14 Kasım 2014 Cuma günü düzenlenen "ODTÜ´de Bilim Eğlencelidir!" etkinliği kapsamında ODTÜ yerleşkesindeydik! Gün boyu gerçekleşen etkinlikler, deneyler, sergiler ve yarışmalar, tam bir bilim şenliği havasındaydı.

Kas

Ulusal Bilim Olimpiyatları; liseye devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında düzenlenmektedir.

Kas

Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında 10. sınıf öğrencilerimizle Atamız´ı ziyaret ettik.

Bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz...

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü, ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle andık.

Kas

 Ankara Üniversitesi ABİYOTEK (Ankara Biyoteknik Araştırma) grubu ile yapılan ortak çalışmayla okulumuzda ´Gen Kardeşliği´ etkinliği düzenlendi.

Devamı için tıklayınız...

Ekm

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yılında başta Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 

Ekm

Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN öğrencilerimize "Değişen Türkiye, Değişen Meslekler" konulu bir konferans verdi.

Ekm

Edebiyat öğretmenlerimiz  11. sınıf öğrencilerimizi Hacı Bayram Veli Camii, Taceddin Dergahı ve Hamamönü´ne geziye götürdüler.

Ekm

2014-2015 Eğitim öğretim yılında Okul Öğrenci Meclisi  belli oldu.

Ekm

Ankara´nın Başkent oluşu okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Duvar Gazetesi hazırlandı. Ankara´nın başkent oluşu kapsamında rehber öğretmenlerimiz tarafından sınıflarda şiir ve konuşma etkinlikleri düzenlendi.

Ekm

Bu yıl okulumuzu il içi, il dışı yarışmalar ve TÜBİTAK Ulusal Matematik Olimpiyatlarında temsil edecek Matematik Takımı Eylül ayı içerisinde kurularak çalışmalarına başlamıştır.

Ekm

Ankara Fen Lisesi kuruluşunun 50. yılını ilk mezunlarının da katılımıyla törenle kutladı.

Ekm

Okulumuzun, 30 Nisan 2014 tarihinde, koordinatörlüğünü Romanya´nın yaptığı ‘What’s the use of it?’ başlıklı 2 yıllık Matematik projesine ortak okul olarak yapmış olduğu başvuru Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiştir. Projede Romanya ve Türkiye’nin yanı sıra, İspanya, Hırvatistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi bulunmaktadır. Program dâhilinde ilk ziyaret, 08-12 Aralık 2014 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Metkovic şehrine İngilizce ve Matematik öğretmenlerimizden oluşan 5 kişilik bir grupla gerçekleşecektir. Sonraki ziyaretler sırasıyla, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye, İspanya ve Romanya’da olacaktır. Ekibimize çalışmalarında başarılar diliyoruz.