T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ankara Fen Lisesi

Haberler

Nis

04 Nisan 2018 Çarşamba günü, okulumuz 12/C  sınıfı öğrencilerinden Aslıhan Deveci’nin ÇİZGİ Temalı resim sergisini, öğrencilerimizle birlikte açılışını gerçekleştirdik. Karakalem tekniği ile  oluşan 30 eser öğretmen ve öğrencilerimizin beğenisine sunulmuştur.

Resim sanatını yeni nesillere aktarmak ve öğrencilerimizin, bu sanata karşı ilgisini çekmek ve arttırmak açısından son derece verimli olmuştur. Öğrencilerimizle sanat yüklü bir gün daha geçirdik.

Harika resimlerin sahibi Aslıhan Deveci’yi tebrik eder, serginin ve öğrencimizin eserlerinin hazırlanmasında emeği geçen Görsel Sanatlar Öğretmeni Seyfi Seydi Salantur´a  teşekkür ederiz.

 

 

 

Nis

Atılım Üniversitesi tarafından 6.sı düzenlen Fizik, Matematik ve Kimya yarışmalarında 3 dalda da finallere kaldık.

Fizik yarışması, 3 Nisan 2018 Salı günü gerçekleştirilmiştir. 53 okulun katıldığı yarışmada finale yükselmeyi başardık.

Fizik yarışmasının finali 10 Nisan 2018 Salı günü gerçekleştirilecektir.

Matematik yarışması, 4 Nisan 2018 Çarşamba günü, yapılmıştır. 66 okulun katıldığı yarışmada finale yükselmeyi başardık. Matematik yarışmasının finali 11 Nisan 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilecektir.

Kimya yarışması, 5 Nisan 2018 Perşembe günü yapılmıştır. Kimya dalında da finale yükselmeyi başardık. Kimya yarışmasının finali 12 Nisan 2018 Perşembe günü gerçekleştirilecektir.

Üç dalda da finallere kalan öğrencilerimizi tebrik eder, finallerde başarılar dileriz.

Yarışmalara öğrencilerimizi hazırlayan; Fizik dalında Aşkın Burhan Ünal’a, Matematik dalında Deniz Yüksel Taş’a ve Kimya dalında Dr. İrfan Yamak’a teşekkür ederiz.

Nis

20 Ocak 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bey, I. dönem karne törenini okulumuzda gerçekleştirmiş olup, okulumuzun ihtiyaçları ve fiziki yapısı konularında kendilerine bilgilendirme yapılmıştır.

20 Ocak 2017 tarihinde başlatılan yapım ve onarım sürecinin projelendirme süresi 1.5 yıl sürmüştür.

29 Mart 2018 tarihinde ihale sonuçlanmış olup, 05 Nisan 2018 tarihinde yüklenici firma tarafından yapım işleri başlatılmıştır.

17 Eylül 2018 tarihinde yüklenici firma tarafından işin teslimi taahhüt edilmiştir.

6 ay gibi çok kısa sürede okulumuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni fiziki yapısıyla öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

İlk etapta, spor salonu yıkılacak olup, haziran ayının ilk haftasına kadar spor salonu ve 200´er kişilik 2 yurt binasının inşaatı devam edecektir.

Haziran ayının ilk haftası mevcut 2 yurt binası yıkılacak, aynı zaman diliminde ek derslik binası ve mevcut binaların onarımı, çevre düzenlemesi, ihata duvarıyla okulun çevrilmesi ve güvenlik biriminin yapım işleri devam edecektir.

Ankara Fen Lisesi ailesi olarak hepimize hayırlı olsun.

 

                                                                        Aydın DEMİR

                                                                Ankara Fen Lisesi Müdürü

Nis

´Minberin Fatihi Selahattin Eyyubi´ Kitap Okuma Yarışması´na Ankara Fen Lisesi olarak damgamızı vurduk.

11-A sınıfından öğrencimiz Bilgehan Dadandı Türkiye ikincisi, Ankara birincisi oldu.

11-A sınıfından öğrencimiz Mustafa Köseoğlu ve 10-B sınıfından Sıla Özsarı Ankara ikincisi oldu.

Öğrencilerimizi tebrik edere, danışmanları Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selim Akgül´e teşekkür ederiz.

Nis

04 Nisan 2018 Çarşamba günü, okulumuz öğretmenlerinden ve öğrencilerinden oluşan türkü grubu, öğretmen ve öğrencilerimize türkü ziyafeti verdi.

Müzik Öğretmeni Zeynep Nalan Çakır yönetiminde görev alan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

04 Nisan 2018 Çarşamba günü, 12. sınıf öğrencilerimize yönelik moral ve motvasyon kahvaltısı düzenledik.

Gönüllerini ve evlerinin samimi sıcaklığını öğrencilerimize sunan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

Nis

10 Nisan 2018 Salı günü. 10:45-12:00 saatleri arasında HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay´ın, TÜBİTAK ARGEB Başkanı Dr. Tacettin Köprülü´nün ve RTÜK Üyesi Taha Yücel´in katılımlarıyla panel gerçekleştireceğiz.

Nis

Ankara İl Birinciliği Yarışları´na Genç Kız A ve Genç Kız B olmak üzere iki takımla katılan okulumuz 1. ve 2. olarak bölge yarışlarına gitmeye hak kazanmıştı. Denizli, Yozgat, Batman ve Sinop´ta bölge yarışları yapıldı. 3 Nisan 2018´de takımlarımız kafile başkanı Müdür Yardımcısı Saliha Özbek ve takım eğitmeni Beden Eğitimi Öğretmeni Esin İlerisoy gözetiminde Denizli´ye gitti. Pamukkale Üniversitesi Kampüsü´nde yapılan ve 400´ü aşkın sporcunun katıldığı oryantiring bölge yarışlarında takımlarımızın her ikisi de büyük başarılar elde etti. Gül Nisa Ceran, Melisa Ergeldi, Fatma Büşra Sağlam, İrem Karalik, Semiye Yaren Ünal’dan oluşan Genç Kız A takımımız üçüncü oldu.

Gülce Tahtasız, Ayşe Ebrar Altınok, Cansu Sönmez, Elif Sude Kürkçü, Aslı Murat’tan oluşan Genç Kız B takımımız dördüncü oldu.

Her iki takımımız Mayıs ayında TRABZON’da yapılacak olan Türkiye Finalinde Ankara Fen Lisesi’ni temsil etme hakkını kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik eder, Müdür Yardımcısı Saliha Özbek’e ve yıl boyunca büyük fedakarlıkla öğrencilerimizi müsabakalara hazırlayan takım eğitmeni Beden Eğitimi Öğretmeni Esin İlerisoy’a teşekkür ederiz.

Nis

Ankara Fen Lisesi olarak derslerimizi sadece bilgi düzeyinde bırakmıyoruz. Bizim için uygulama, öğrendiklerimizi hayata aktarma çok önemli. Bu bakış açısıyla yapılan edebiyat derslerimizde öğrencilerimiz önce tiyatro ile ilgili bilgileri öğrendiler. Ardından tiyatro metinleri kaleme aldılar. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selim Akgül´ün danışmanlığında yazdıkları senaryoları sahneye de taşıdılar. Öğrencilerimiz kendi yazdıkları tiyatroları Afliva´da sahnelediler. Böylece derste öğrendiklerini hayata yansıtmanın keyfini yaşadılar.

Öğrencilerimizi tebrik eder, emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selim Akgül´e teşekkür ederiz.

Mrt

30 Mart 2017 Cuma günü, (1979 mezunumuz) Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Cem Ersoy, öğrencilerimize Boğaziçi Üniversitesi´nin ve bilgisayar bölümünün tanıtımıyla ilgili konferans verdi.

Mezunumuza ve programın planlanmasında emeği geçen Rehberlik Öğretmeni Jale Özoğlu´na teşekkür ederiz

Mrt

Okulumuzun boks başarısı basında yer buldu.

Haber için aşağıdaki linki tıklayınız!

 

Mrt

 

28-29 Mart 2018 tarihlerinde, satranç kulübümüzün düzenlemiş olduğu satranç turnuvası tamamlanmıştır. Müsabaka sonunda; Bora Çalım birinci, Kadir Kaan Durmaz ikinci ve Mustafa Köseoğlu üçüncü olmuştur. Müsabakalara katılan ve derece alan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, satranç kulübü öğretmenleri; Matematik Öğretmeni Yüksel Kargacı’ya ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hüseyin Cihangir’e teşekkür ederiz.

 

Mrt

 

Milli Savunma Bakanlığı’nın 18 Mart Şehitler Günü ile 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Türkiye geneli genç nesillerin şehitlik ve gaziliğin kutsallığını ve önemini anlamalarına katkı sağlamak amacıyla Kara Harp Okulu’nda konferansa 11-D sınıfıyla katıldık.

Öğrencilerimize eşlik eden Kimya Öğretmeni Şerife Tunç’a teşekkür ederiz.

Mrt

29 Mart 2017 Perşembe günü, 1980 mezunumuz İstinye Üniversitesi Dekanı  Prof. Dr. Sacit Karamürsel, tıp bilimi ve bilimsel gelişmeler, hekimlik mesleği ve araştırmacı bir ruha sahip olma üzerine yönelik öğrencilerimize konferans verdi.

Mezunumuza ve programın planlanmasında emeği geçen Rehberlik Öğretmeni Jale Özoğlu´na teşekkür ederiz.

Mrt

28 Mart 2018 Çarşamba günü, sporda başarı gösteren öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle okulumuzda sporun geleceğini görüşmek için bir araya geldik. 

Ankara’da il birinciliği için yapılan müsabakalara, Oryantring kız takımımız 2 takımla katılmış olup,

A Takımı;

Melisa Ergeldi, Sıla Özsarı Gül, Nisa Ceran, Fatma Büşra Sağlam, İrem Karalık   ve  Semiye Yaren Ünal. A Takımı, takım halinde 2. olmuştur. Ferdi olarak, Melisa Ergeldi 2. olmuştur.

Genç Kız B Takımı;

Cansu Sönmez, Elif Sude Kürkçü, Gülce Tahtasız, Aslı Murat ve Ayşe Ebrar Altınok’tan oluşan takımımız tüm rakiplerini geride bırakarak takım halinde 1. olmuştur. Ferdi olarak, Cansu Sönmez 2. olmuştur.

Takımlarımızın ikisi de  2-4 Nisan 2018 tarihlerinde Denizli’de yapılacak olan Türkiye yarı final müsabakalarında Ankara Fen Lisesi’ni temsil edeceklerdir. Takımlarımıza üstün başarılar dileriz.

Diğer bir spor dalı olan boksta;

05-08 Mart 2018 tarihlerinde Ankara Şefik Tetik Boks Salonu´nda yapılan Ankara Liseler Arası Boks Şampiyonası´na 70 kilogramda Emin Kaan Deniz ve 63 kilogramda Emre Mert Karaca ile katıldık.

Emin Kaan Deniz, Ankara 1.´si olarak Altın madalya,

Emre Mert Karaca, Ankara 2.´si olarak gümüş madalya kazanmışlardır.

21-27 Ocak 2018 tarihlerinde Nevşehir’de yapılan Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’na 6 sporcu ile katılan Ankara Fen Lisesi Spor Kulübü olarak ilk turdaki müsabakalarını kazanıp, ikinci tur müsabakalarında da boksörlerimiz zorlu mücadele verdiler.

Emin Kaan Deniz ve Emre Mert Karaca, haziran ayında gerçekleştirilecek olan Yıldızlar Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası´na davet edildiler. Müsabakalara hazırlıklıkları son sürat devam etnmekte olup, bu sporcularımıza da üstün başarılar dileriz.

Her iki spor dalında üstün fedakarlıkları ve emekleri olan beden eğitimi öğretmenleri; Esin İlerisoy’a ve Emre Aydın’a teşekkür ederiz.